Strona Główna ˇ Linki ˇ Artykuły i gazetkaWtorek, Sierpień 11, 2020
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Wizytówka szkoły
  Nasza miejcowość
  Dokumenty szkolne
  Oferta szkoły
  Samorząd Uczniowski
  Grono Pedagogiczne
  Pedagog szkolny
  Swietlica
  Artykuły i gazetka
  Galeria
  Kontakt
  Linki
  Szukaj
  Fizyka
  Nasze osiągnięcia i sukcesy
  Projekty EFS
  RODO
  Rekrutacja
  Dzwonki
  Numer konta Rady Rodziców
  Informacje dla rodziców, uczniów i nauczycieli

WOM Częstochowa Wyszukiwarka zawodów
  Link do strony

BIP
  Biuletyn Informacji Publicznej

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 100
Nieaktywowany Użytkownik: 11866
Najnowszy Użytkownik: ^joa
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Jakie macie telefony...
dyskoteki
Jaką proponujecie mu...
Wkręt-met Domex AZS ...
wakacje
Najciekawsze Tematy
dyskoteki [356]
Sala [293]
Otrzęsiny pierwsz... [255]
Juniorzy [250]
Jaką proponujecie... [248]
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~crisadus
Brak Avatara height=

Punktacja:
Ogólne: 1803
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~mate921 (1663 pkt.)
3) ~aga (850 pkt.)
4) ~Tedi93 (251 pkt.)
5) ~paula95 (191 pkt.)
6) ~paola1411 (117 pkt.)

Ostatnie Artykuły
Dzień Matki
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka
Święto pracy
Wiosna ach to Ty!
Reklama

Pajacyk

Witamy

 • Wiarygodna Szkoła
 • Librus
 • BIP
 • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
  Dodane przez joa dnia czerwiec 26 2020 21:37:17
  Drodzy Uczniowie!
  Za nami kolejny rok szkolny . Jesteście mądrzejsi i bogatsi o dorobek zgromadzony w czasie całego minionego roku szkolnego Zasłużyliście na wspaniały wakacyjny wypoczynek. Wykorzystajcie letnie miesiące na zwiedzanie nowych miejsc, podziwiajcie piękno przyrody, uprawiajcie ulubione sporty. Życzymy Wam niezapomnianych wakacji, spędzonych ciekawie, przyjemnie i zdrowo.

  Dyrektor i pracownicy Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Libidzy
  Harmonogram zwrotu podręczników i książek do biblioteki szkolnej
  Dodane przez joa dnia czerwiec 08 2020 20:09:04
  Przypominam, iż każdy uczeń zobowiązany jest do rozliczenia się z biblioteką szkolną z wypożyczonych książek oraz podręczników.

  W przypadku zagubienia lub zniszczenia książek podręczników należy je odkupić.

  Książki i podręczniki należy zapakować do torby foliowej ,może to być reklamówka wraz z kartą informacyjną; imię i nazwisko ucznia, klasa oraz data zwrotu.Zawiązaną reklamówkę bądź oklejona taśmą, należy zostawić w pudle przed głównym wejściem do szkoły, z opisem zwrot podręczników i książek.

  Harmonogram zwrotu książek i podręczników;

  12 czerwca 2020r - kl. V, VI SP godz. 8.00-14.00
  15 czerwca 2020r -kl. II SP i III SP godz. 8.00-14.00
  19 czerwca 2020r -kl. I SP, IV SP, VII SP godz. 8.00-14.00

  W przypadku gdy zaistnieje sytuacja, iż do szkoły uczęszcza rodzeństwo a daty zwrotu podręczników są rozbieżne proszę o zwrot książek w jednym dniu wybranym przez rodzica –proszę o adnotację na kartce.

  Uczniowie klasy VIII SP – wszelkie formalności załatwiają w dniu egzaminów (tylko oni).

  Bardzo proszę o dostosowanie się do harmonogramu , gdyby zaistniał jakiś problem proszę o kontakt przez e dziennik z Ewą Bednarek.
  Podręczniki będą sprawdzane przez n-la bibliotekarza i wychowawcę w sytuacjach trudnych również przez dyrektora szkoły (zniszczone będą musiały być odkupione zgodnie z Regulaminem wypożyczeń podręczników).


  inf. E.B

  Gratulacje dla naszych uczniów!!
  Dodane przez joa dnia czerwiec 02 2020 21:17:49
  W Ogólnopolskim Konkursie "Orzeł Języka Angielskiego" online nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

  1. Michalina Muraszewska kl. 2 - laureat, VI miejsce w kraju
  2. Emilia Polak kl. 2 - laureat, VII miejsce w kraju
  3. Paweł Noszczyński kl. 8 - laureat, VIII miejsce w kraju
  4. Szymon Hertman kl. 8 - laureat, IX miejsca w kraju

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!
  PROCEDURY BHP OBOWIĄZUJĄCE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ NA CZAS TRWANIA PANDEMII COVID-19
  Dodane przez joa dnia czerwiec 01 2020 20:16:02
  Na czas trwajacej pandemii COVID-19 w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa wprowadzone zostają nowe zasady, do których przestrzegania zobowiązane są wszystkie osoby korzystajace z biblioteki szkolnej. 

  ROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ NA CZAS TRWANIA PANDEMII COVID-19
   
  Postanowienia ogólne:
  1. Bibliotekarz powinien przebywać w bibliotece szkolnej w rękawiczkach. Nie ma obowiązku zakładania maseczki jako osłony nosa i ust, jednak może nakładać maseczkę lub przyłbicę podczas wykonywania obowiązków.
  2. W bibliotece należy zachować bezpieczną odległość od rozmówcy i współpracowników (rekomendowane są 2  metry, minimum 1,5 m). Zaleca się, aby użytkownicy nie przekraczali wyznaczonych linii (oznakowanie na podłodze), jeśli takie są wyznaczone.
  3. Zapewnia się w miarę możliwości, systematyczne wietrzenie pomieszczenia (co godzinę).
  4. Należy regularnie czyścić powierzchnie wspólne, z którymi stykają się użytkownicy, np. klamki drzwi wejściowe, poręcze, blaty, oparcia krzeseł.
  5. W widocznym miejscu, np. przed wejściem, umieszczona zostaje informacja o maksymalnej liczbie odwiedzających (1 osoba), mogących jednocześnie przebywać w bibliotece szkolnej. Ograniczenie liczby użytkowników wynosi do 1 osoby, w celu umożliwienia przestrzegania wymogu dotyczącego dystansu przestrzennego.
  6. Ogranicza się użytkowanie księgozbioru w wolnym dostępie oraz katalogów.
  7. Organizacja trybu pracy zostaje dostosowana do potrzeb uczniów i nauczycieli, którzy mają potrzebę korzystania z usług biblioteki szkolnej. Godziny otwarcia biblioteki dostosowane są do potrzeb czytelników- zgodnie z wykazem godzin .
  8. Bibliotekarz wykonuje część obowiązków w formie pracy zdalnej . Bibliotekarz przyjmuje zapisy na książki przez dziennik elektroniczny. Rodzic/uczeń rezerwuje książkę poprzez e-dziennik i odbiera ją w szkole w wyznaczonym dniu. Informacje o terminie odbioru książki przesyła bibliotekarz przez e-dziennik .
  9. W przypadku pojawienia się stwierdzonego zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 wśród pracowników mających kontakt ze zbiorami, konieczne jest zachowanie kwarantanny i wyłączenie z użytkowania tej części zbiorów, z którymi pracownik miał kontakt.
   
  REALIZACJA PRZYJMOWANIA I ZWROTÓW MATERIAŁÓW BIBLIOTECZNYCH PRZEZ NAUCZYCIELA BIBLIOTEKARZA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

  Okres kwarantanny dla książek i innych materiałów przechowywanych w bibliotekach:
  • na powierzchniach plastikowych (np. okładki książek, płyty itp.) wirus jest aktywny do 72 godzin (trzy doby);
  • tektura i papier – wirus jest aktywny do 24  godzin (jedna doba).
  1. Kwarantannie podlegają wszystkie materiały biblioteczne, również czasopisma.
  2. Ograniczony zostaje dostęp do czytelni oraz do księgozbioru i czasopism.
  3. Po przyjęciu książek od użytkownika należy każdorazowo zdezynfekować blat, na którym leżały książki.
  4. Przyjęte książki powinny zostać odłożone do zamykanej plastikowej skrzyni umieszczonej przed wejściem do biblioteki pudła. Odizolowane egzemplarze należy oznaczyć datą zwrotu i wyłączyć z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny – do 4 dni. Po tym okresie włączyć do użytkowania. W dalszym ciągu przy kontakcie z egzemplarzami należy stosować rękawiczki.
  5. Egzemplarzy zwracanych do biblioteki nie wolno dezynfekować preparatami dezynfekcyjnymi opartymi na detergentach i alkoholu. Nie należy stosować ozonu do dezynfekcji książek ze względu na szkodliwe dla materiałów celulozowych właściwości utleniające oraz nie należy naświetlać książek lampami UV.
  6. Obsługa czytelnika powinna być ograniczona do minimum, tj. do wydania wcześniej zamówionych książek. Zgodnie z obowiązującymi zasadami należy zachowywać dystans społeczny – nie należy tworzyć skupisk, tym bardziej w pomieszczeniach zamkniętych.
  7. Przynoszone przez czytelników książki będą odkładane na stół, specjalnie do tego przygotowany, z którego bibliotekarz będzie je sam odbierał. Należy pamiętać o dezynfekcji blatu po każdym czytelniku.
  8. Zwracane książki można umieszczać w tym samym pomieszczeniu, w którym znajdują się książki do wypożyczenia, w sytuacji, gdy nie ma innej możliwości. Należy pamiętać, by odizolować i ograniczyć dostęp do tego miejsca tylko dla uprawnionych osób – pracowników biblioteki – oraz odpowiednio oznaczyć to miejsce. Zwracane egzemplarze mogą być również przechowywane w  pudłach i torbach – można je ustawiać na podłodze.
  9. Nie wymaga się osobnych pomieszczeń na kwarantannę, ponieważ wirus nie przenosi się samodzielnie.
  10. Jeżeli okładka foliowa na książce jest przybrudzona w znacznym stopniu, mogącym przenieść przybrudzenia na inne egzemplarze, wskazane jest wcześniejsze usunięcie takiej okładki. Po zakończeniu kwarantanny książkę można ponownie obłożyć okładką foliową – czynność ta nie jest rekomendowana przed odłożeniem książki na kwarantannę, gdyż należy ograniczyć do minimum kontakt pracowników biblioteki ze zwracanym egzemplarzem.

  ORGANIZACJA PRACY SZKOLNEJ BIBLIOTEKI
  1. Nauczyciel bibliotekarz ustala z dyrektorem szkoły i wychowawcą klasy zasady zwrotu książek i podręczników oraz terminy ich oddania do biblioteki szkolnej.
  2. Zwrot podręczników do biblioteki szkolnej odbywać się będzie w ostatnich dwóch tygodniach nauki. Każdy uczeń/rodzic zostanie poinformowany, na którą godzinę ma przybyć do biblioteki, aby uniknąć grupowania się czytelników.
  3. Wychowawca powiadamia uczniów/rodziców przez dziennik elektroniczny lub inne kanały kontaktu o  terminach zwrotów książek i podręczników oraz możliwościach ich odkupienia lub zapłacenia za książki.
  4. Nauczyciel bibliotekarz udostępnia rodzicom i uczniom adres email biblioteki ewa_bednarek@onet.eu w celu kierowania zapytań o książki lub wyjaśnienia spraw dotyczących wypożyczeń.
  5. Przypomnienie uczniom i rodzicom zasad zwrotu wypożyczonych podręczników i książek zgodnie z zapisami regulaminów (zwrot podręczników w kompletach, usunięcie foliowych okładek, usuniecie zapisanych ołówkiem notatek, zwrócenie uwagi na czystość i estetykę książki - wyprostowane pogięte kartki, sklejone rozdarcia).
  6. Za książki zniszczone lub zagubione rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani do zakupy nowej pozycji wskazanej przez nauczyciela bibliotekarza w ustalonym terminie.
  7. Książki i podręczniki są zwracane przez uczniów/rodziców w ustalone przez dyrektora, wychowawcę i nauczyciela bibliotekarza określone dni w celu uniknięcia grupowania się osób.
  8. Uczeń/rodzic dokonujący zwrotu książek/podręczników powinien być w maseczce oraz rękawiczkach.
  9. Książki będą zwracane i wydawane w wyznaczonym pomieszczeniu w szkole, aby umożliwić bezpieczne wejście osobom wypożyczającym książki.
  10. Nauczyciel bibliotekarz wyznacza miejsce składowania oddawanych książek (pomieszczenie, skrzynia, pudła, wyznaczone regały, itp.). Składowane książki muszą być oznaczone datą, w której zostały przyjęte, aby określić daty zgodnie
  z zalecanym terminem przechowywania zbiorów w kwarantannie, a następnie ich udostępniania.
  11. Osoby dokonujące zwrotu podręczników oraz książek muszą być poinformowane o określonym sposobie przekazania podręczników szkolnych:
  • podręczniki zapakowane w reklamówkach należy opisać na zewnątrz: imię, nazwisko ucznia, klasa. Książki przynoszone są do szkoły, a zwrot potwierdzony jest podpisem (własnym długopisem) na liście udostępnionej przez nauczyciela;
  • książki wraz z podpisaną kartą informacyjną (imię i nazwisko ucznia, klasa, numer telefonu rodzica lub adres email) zostają zapakowane do folii ochronnej. Następnie są odkładane w sposób wskazany przez nauczyciela bibliotekarza w określonym pomieszczeniu.
  Po upływie kwarantanny nauczyciel bibliotekarz dokonuje oceny stanu technicznego zwróconych podręczników. W sytuacji stwierdzenia zniszczenia rodzic zobowiązany jest do zwrotu należności, o czym zostanie poinformowany telefonicznie lub za pomocą innych narzędzi komunikacji.

  inf. E.B

  Dzień Dziecka
  Dodane przez joa dnia czerwiec 01 2020 12:41:45
  Drodzy Uczniowie!

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka życzymy Wam wiele radości, słońca i uśmiechów. Przedszkole i szkoła niech będą miejscami przyjaznymi, gdzie odkrywacie tajniki świata, a nauka niech będzie zawsze ciekawą przygodą daje satysfakcję, radość i wiarę we własne możliwości. Niech nie zabraknie Wam zapału i entuzjazmu do czynienia rzeczy wielkich, przynoszących satysfakcję i spełnienie.

  życzą
  dyrektor i pracownicy szkoły.

  Sprawozdanie finansowe Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Libidzy za rok 2019
  Dodane przez joa dnia kwiecień 20 2020 11:56:09
  Sprawozdanie finansowe Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Libidzy za rok 2019 zostało opublikowane na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Centrum Ekonomiczno - Administracyjnego w Kłobucku. Poniżej link do strony:

 • Sprawozdanie finansowe
 • inf/ Dyrektor Szkoły
  Radosnych Świąt Wielkanocnych
  Dodane przez joa dnia kwiecień 09 2020 20:19:35
  Radosnych Świąt Wielkanocnych
  wypełnionych nadzieją budzącej się do życia
  wiosny i wiarą w sens życia.
  Pogody w sercu i radości płynącej z faktu
  Zmartwychwstania Pańskiego.


  Życzą

  Dyrektor, Pracownicy oraz Uczniowie
  Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Libidzy

  Komunikat
  Dodane przez joa dnia kwiecień 06 2020 18:32:41
  KomunikatSzanowni Państwo.

  Uprzejmie informuję, że listy kandydatów do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Libidzy znajdują się w zakładce rekrutacja.
  Jednocześnie informuję o potwierdzeniu woli zapisu dziecka do klasy pierwszej do dnia 17.04.2020r, drogą e-mailową: szlibidza@vp.pl lub do skrzynki wystawionej przed wejściem do szkoły. Druk potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do szkoły zamieszczony w zakładce rekrutacja.

  Dyrektor szkoły

  Joanna Kowalczyk
  Komunikat Dyrektora Szkoły
  Dodane przez joa dnia marzec 31 2020 16:13:31
  KomunikatSzanowni Państwo,
  w związku z wprowadzeniem przez MEN od dnia 25 marca kształcenia na odległość nasza szkoła może użyczyć do bezpłatnego korzystania uczniom laptopów. Szczegóły i zasady realizacji użyczeń opisuje regulamin. Osoby chętne do skorzystania z możliwości użyczenia laptopa proszone są o przesłanie wniosku na adres e-mail szkoły: szlibidza@vp.pl O kolejności użyczeń decyduje kolejność wniosków. Ilość sprzętu ograniczona (sztuk:8).
  Możliwością użyczenia objęte są również laptopy na zasadach określonych w odrębnym regulaminie z przeznaczeniem dla nauczycieli jako komputery służbowe. Wniosek o użyczenia laptopa dla nauczyciela należy przesłać na adres e-mail szkoły.

  Wnioski do pobrania znajdują się w zakładce Dokumenty szkolne.


  Z wyrazami szacunku- Joanna Kowalczyk
  Komunikat
  Dodane przez joa dnia marzec 15 2020 15:09:03
  info rodziceSzanowni Państwo.

  Od 16 marca (tj. poniedziałek) kontakt ze szkołą tylko telefonicznie lub drogą mailową. Rekrutacja do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego trwa w wyznaczonym terminie tj. od 01.03 - 31.03.2020r. Prosimy wysyłać wnioski na adres szkoły: szlibidza@vp.pl, lub listownie na adres: Szkoła Podstawowa w Libidzy, ul. Olszyńskiego 2, 42-125 Kamyk.

  Informujemy również, że przed szkoła będzie udostępniona skrzynka, do której można wrzucać bezpośrednio wszelką korespondencję.


  z poważaniem
  Joanna Kowalczyk - dyrektor szkoły.
  Komunikat Dyrektora Szkoły
  Dodane przez joa dnia marzec 12 2020 12:02:22
  Strona 1 z 42 1 2 3 4 > >>
  Logowanie
  Nazwa Użytkownika

  Hasło

  Zapamiętaj mnie  Zapomniane hasło?
  Ankieta
  Co czytam najchętniej?

  informacje i ciekawostki online

  prasę tradycyjną

  książki młodzeżowe

  ksiązki popularno-naukowe

  poezję

  mało czytam

  Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
  Shoutbox
  Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

  @mada
  DATA: 29/11/2012 17:34
  brawo Juliasmiley

  @mada
  DATA: 15/06/2011 18:02
  przepraszam za brak zdjęć. Dość poważny problem, mam nadzieję, że do końca czerwca uda się odzyskać chociaż część tych zdjęć. Cierpliwośći

  ~robert
  DATA: 14/06/2011 16:23
  dlaczego nie moge oglądac zdjęc ????

  @mada
  DATA: 11/10/2010 19:26
  ale stronke naprawiłam samasmiley)

  @mada
  DATA: 11/10/2010 19:25
  Paulinko- newsa usunęłam narazie bo maja by zmiany

  @mada
  DATA: 06/12/2009 10:11
  brawo dziewczyny. Jestem z Was dumna
  I gratulacje dla Paulinysmiley ona wie za cosmiley

  ~nika94
  DATA: 22/10/2009 16:56
  hej smiley zapraszam wszystkich na bloga: http://szlibidza.blog
  .onet.pl/ smiley

  ~paula95
  DATA: 30/09/2009 16:43
  Wszystkiego najlepszego dla wszystkich chłopaków z okazji ich święta smiley

  @mada
  DATA: 20/06/2009 10:22
  a j WAM WSZYSTKIM WSPANIAŁEJ WAKACYJNEJ PRZYGODY I DO ZOBACZENIAsmiley)

  ~crisadus
  DATA: 19/06/2009 15:28
  No i wakacje... Dobrej zabawy życzęsmiley Trzeba trochę odpocząćsmiley

  Copyright © 2005