Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Wizytówka szkoły
  Nasza miejcowość
  Dokumenty szkolne
  Oferta szkoły
  Samorząd Uczniowski
  Grono Pedagogiczne
  Pedagog szkolny
  Swietlica
  Artykuły i gazetka
  Galeria
  Kontakt
  Linki
  Szukaj
  Fizyka
  Nasze osiągnięcia i sukcesy
  Projekty EFS
  Rekrutacja

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 99
Nieaktywowany Użytkownik: 11866
Najnowszy Użytkownik: ~paulinka659
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Jakie macie telefony...
dyskoteki
Jaką proponujecie mu...
Wkręt-met Domex AZS ...
wakacje
Najciekawsze Tematy
dyskoteki [356]
Sala [293]
Otrzęsiny pierwsz... [255]
Juniorzy [250]
Jaką proponujecie... [248]
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~crisadus
Brak Avatara height=

Punktacja:
Ogólne: 1803
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~mate921 (1663 pkt.)
3) ~aga (850 pkt.)
4) ~Tedi93 (251 pkt.)
5) ~paula95 (191 pkt.)
6) ~paola1411 (117 pkt.)

Ostatnie Artykuły
Dzień Matki
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka
Święto pracy
Wiosna ach to Ty!
Reklama

Pajacyk

"Dom moich marzeń" - spotkanie z architektem
W dniu 16 października 2017 roku klasa V gościła w naszej szkole panią architekt. Spotkanie z uczniami odbyło się w ramach realizacji nowego działu z języka angielskiego „My house”.
Podczas spotkania pani architekt opowiadała uczniom między innymi o tym na czym polega praca architekta oraz jaka jest kolejność faz, aby dom mógł powstać. Z wielkim zainteresowaniem dzieci słuchały bardzo ciekawej prelekcji oraz oglądały wykonane przez panią modele, projekty domów, wizualizacje pomieszczeń oraz inne prace artystyczne. Jednym z zadań uczniów było znalezienie elementów architektonicznych w szkole. Na koniec spotkania dzieci mogły wykonać samodzielną inwentaryzację sali lekcyjnej przy użyciu dalmierza laserowego, co sprawiło im najwięcej uciechy.
Dzieciaki z wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w spotkaniu. Zadawały mnóstwo pytań, na które pani udzielała wyczerpujących odpowiedzi. Niektóre pytania i odpowiedzi były zadawane w języku angielskim, co miało na celu pomóc utrwalić dzieciom poznane częściowo słownictwo. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że nie było to ostatnie takie spotkanie!
Prelekcję dla uczniów zorganizowała i o bezpieczeństwo zadbała wychowawczyni klasy V Pani Katarzyna Zakrzewska – Desperak.


Boisko szkolne
20 października 2017 roku w naszej szkole nastąpił odbiór boiska wielofunkcyjnego oraz siłowni terenowej Z boiska i siłowni mogą korzystać nie tylko uczniowie szkoły ale i mieszkańcy okolicznych miejscowości . W oficjalnym odbiorze uczestniczyli: Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, Kierownik Wydziału Inwestycji i Rozwoju Wiesława Solska, Zastępca Kierownika Wydziału Inwestycji i Rozwoju Piotr Chaliński, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Libidzy Joanna Kowalczyk oraz wykonawcy. Niebawem odbędzie się uroczyste otwarcie na , które serdecznie zapraszamy.


Działania profilaktyczne
19 października w naszej szkole uczniowie klasy VII, II i III gimnazjum spotkali się w ramach działań profilaktycznych na pogadance dotyczącej : handlu ludźmi , odpowiedzialności karnej nieletnich oraz cyberprzemocy . Tematyka spotkania bardzo poważna i trudna. Uczniowie dowiedzieli się rzeczy nowych, pogłębili swoją wiedzę na tematy już znane - wiedzy nigdy za dużo . Spotkanie jak zwykle bardzo pouczające i edukacyjne.


Dzień Edukacji Narodowej
Nauczyciele i pracownicy szkoły 14 października obchodzili swoje święto -Dzień Edukacji Narodowej, nazywany Dniem Nauczyciela. Z racji tego iż przypadał on w tym roku w sobotę, w naszej szkole świętowaliśmy w poniedziałek.
W Dzień Nauczyciela uczniowie obdarowali wszystkich pracowników kwiatami i podczas apelu złożyli przepiękne życzenia – chcąc w ten sposób okazać wdzięczność nauczycielom. Podczas uroczystości z okazji Dnia Nauczyciela odbyło się ślubowanie na ucznia klasy I.

Starsi uczniowie mówią, że dobry nauczyciel to taki, który interesuje się nimi, próbuje ich zrozumieć, wspiera, potrafi wytłumaczyć, znajduje dla nich czas i jest wyrozumiały. Sami pedagodzy mówią natomiast, że nauczyciel to zawód z pasją i misją. Chcieliby, żeby w ich dniu życzono im zdrowia, radości, wytrwałości oraz tego, żeby uczyli z pasją i sercem.

OD PRZEDSZKOLAKA DO PIERWSZAKA
16 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej. Były życzenia i kwiaty dla nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. Zgodnie z tradycją szkoły odbyło się w tym dniu także uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów oraz pasowanie na uczniów. Nasi najmłodsi uczniowie przedstawili się całej społeczności szkolnej najlepiej ja potrafili: śpiewem, recytacją i uśmiechem... Życzymy dzieciom z klasy I, aby pobyt w szkole był piękną przygodą, a szkoła była nie tylko miejscem gdzie zdobywa się wiedzę i nowe umiejętności, ale także miejscem gdzie przeżywa się cudowne i niepowtarzalne chwile oraz poznaje wspaniałych przyjaciół. (AB/fot.EW)


Owiedziny Biblioteki Pedagogicznej WOM w Częstochowie
5 października 2017 r , uczniowie klasy III SP z wychowawcą l.Kołodziejczyk oraz n-lem bibliotekarzem E.Bednarek odwiedzili Pedagogiczną Bibliotekę WOM w Częstochowie. Uczniowie tej klasy po raz pierwszy byli z wizytą w tej bibliotece - zwiedzili czytelnię , wypożyczalnię i uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych Jak się uczyć , aby umieć?
W czasie zajęć szukali odpowiedzi na to trudne i dociekliwe pytanie . Czy znaleźli odpowiedź ? - myślę że tak .
Czy wykorzystają zdobytą wiedzę i umiejętności ? - czas pokaże. Wszystkim życzę aby zaprocentowała ona w jak największym stopniu.

Z ziemniakiem w roli głównej
Jesień już przyszła. Pogoda nie pozwala o tym zapomnieć: zimno, deszczowo brr !
Ale są też i pozytywne strony. W ogródkach czas zbiorów. Spiżarnie zapełniają się przetworami. Nasi najmłodsi uczniowie z klas 0 - III też postanowili skorzystać z bogactwa darów jesieni i... stworzyli oryginalną galerię. Prace wykonane przez małych artystów-konstruktorów można było podziwiać na dolnym korytarzu. Niektóre były zabawne, inne straszne, ale wszystkie zachwycały pomysłowością! Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w zabawie, a rodzicom za przygotowanie i dostarczenie materiałów w obfitości.
Spotkanie z historią
20.09.2017r. uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Libidzy uczestniczyli w wycieczce do Mokrej. Zwiedzili wystawę dotyczącą bitwy pod Mokrą z okresu II wojny światowej.
Zainteresowanie wzbudziły eksponaty, a wśród nich: broń, mundury, zdjęcia, dokumenty, proporczyki i sztandary. Uczniowie mogli przymierzyć repliki czapek żołnierzy.
Podziwiali makiety pociągu „Śmiały” oraz samolotów uczestniczących w bitwach II wojny. Z uwagą oglądali motory BMW i Sokół z okresu wojny.
Z wykładu kustosza muzeum i filmu dowiedzieli się o przebiegu bitwy: stoczonych walkach, stratach po obu stronach, bohaterskich żołnierzach oraz strategii bitewnej. Pod pomnikiem oddali hołd poległym żołnierzom i poznali historię pomnika.
Ta niezwykła lekcja z pewnością na długo zostanie w ich pamięci.
Wycieczkę zorganizowała Józefa Telenga.
Komunikat Dyrektora
Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2017/2018
02.01.2018
18.-20.04.2018 (egzamin gimnazjalny)
30.04.2018
02.05.2018
04.05.2018
01.06.2018
W dni wolne od zajęć zapewniona będzie opieka dla uczniów w świetlicy szkolnej.
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
.


Dzisiaj 23 czerwca 2017 r ostatni przedwakacyjny dzwonek. Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła pani Dyrektor Joanna Kowalczyk wraz z zaproszonym gościem panią Sekretarz Gminy Magdaleną Kasprzak, ciepłymi słowami kierowanymi do uczniów, rodziców, pracowników szkoły.
Szczególne miejsce w tej uroczystości zajmowali uczniowie kończący Gimnazjum, którym życzenia złożyli również uczniowie klas młodszych. Będziemy Was pamiętać i życzymy raz jeszcze spełnienia postawionych sobie celów i marzeń.
Wśród wyróżnionych znaleźli się również uczniowie SP Igor Kielech i GimnazjumAnna Klecha nadając im tytuł Ucznia Roku.

Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

fot/inf - A.B./admin
Podziękowania


Pragnę podziękować Koleżankom, Pracownikom i Rodzicom uczniów Zespołu Szkół w Libidzy za wiele wspólnych lat pracy, pomoc i zrozumienie.
Przede wszystkim dziękuję Wam drodzy Uczniowie za cudowne lekcje, za Waszą chęć poznawania przeszłości, nauki życia oraz zaangażowanie. Życzę Wam samych sukcesów w dalszej edukacji. Sięgajcie po marzenia, pokonujcie przeciwności i bądźcie wytrwali w osiąganiu wyznaczonych celów. Niech zawsze na Waszych ścieżkach towarzyszą Wam dobrzy, mądrzy i życzliwi ludzie.

Dziękuję,
Regina Siutaj-Berska
Strona 3 z 30 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Ankieta
Co czytam najchętniej?

informacje i ciekawostki online

prasę tradycyjną

książki młodzeżowe

ksiązki popularno-naukowe

poezję

mało czytam

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

@mada
DATA: 29/11/2012 17:34
brawo Juliasmiley

@mada
DATA: 15/06/2011 18:02
przepraszam za brak zdjęć. Dość poważny problem, mam nadzieję, że do końca czerwca uda się odzyskać chociaż część tych zdjęć. Cierpliwośći

~robert
DATA: 14/06/2011 16:23
dlaczego nie moge oglądac zdjęc ????

@mada
DATA: 11/10/2010 19:26
ale stronke naprawiłam samasmiley)

@mada
DATA: 11/10/2010 19:25
Paulinko- newsa usunęłam narazie bo maja by zmiany

@mada
DATA: 06/12/2009 10:11
brawo dziewczyny. Jestem z Was dumna
I gratulacje dla Paulinysmiley ona wie za cosmiley

~nika94
DATA: 22/10/2009 16:56
hej smiley zapraszam wszystkich na bloga: http://szlibidza.blog
.onet.pl/ smiley

~paula95
DATA: 30/09/2009 16:43
Wszystkiego najlepszego dla wszystkich chłopaków z okazji ich święta smiley

@mada
DATA: 20/06/2009 10:22
a j WAM WSZYSTKIM WSPANIAŁEJ WAKACYJNEJ PRZYGODY I DO ZOBACZENIAsmiley)

~crisadus
DATA: 19/06/2009 15:28
No i wakacje... Dobrej zabawy życzęsmiley Trzeba trochę odpocząćsmiley

Copyright © 2005