Strona Główna ˇ Linki ˇ Artykuły i gazetkaPiątek, Październik 18, 2019
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Wizytówka szkoły
  Nasza miejcowość
  Dokumenty szkolne
  Oferta szkoły
  Samorząd Uczniowski
  Grono Pedagogiczne
  Pedagog szkolny
  Swietlica
  Artykuły i gazetka
  Galeria
  Kontakt
  Linki
  Szukaj
  Fizyka
  Nasze osiągnięcia i sukcesy
  Projekty EFS
  RODO
  Rekrutacja
  Dzwonki
  Numer konta Rady Rodziców

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 100
Nieaktywowany Użytkownik: 11866
Najnowszy Użytkownik: ^joa
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Jakie macie telefony...
dyskoteki
Jaką proponujecie mu...
Wkręt-met Domex AZS ...
wakacje
Najciekawsze Tematy
dyskoteki [356]
Sala [293]
Otrzęsiny pierwsz... [255]
Juniorzy [250]
Jaką proponujecie... [248]
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~crisadus
Brak Avatara height=

Punktacja:
Ogólne: 1803
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~mate921 (1663 pkt.)
3) ~aga (850 pkt.)
4) ~Tedi93 (251 pkt.)
5) ~paula95 (191 pkt.)
6) ~paola1411 (117 pkt.)

Ostatnie Artykuły
Dzień Matki
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka
Święto pracy
Wiosna ach to Ty!
Reklama

Pajacyk

Komunikat Dyrektor Szkoły
Dodane przez mada dnia maj 13 2019 08:52:18
Komunikaty.Sprawozdanie finansowe Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Libidzy, za rok 2018 zostało opublikowane na strnie Biuletynu Informacji Publicznej Centrum Ekonomiczno-Administracyjnego w Kłobucku: ceaklobuck.naszbip.pl

inf: dyrektor szkoły
Myślimy o przyszłości
Dodane przez joa dnia maj 07 2019 16:36:09


Myślimy o przyszłości …

Uczniowie klas III gimnazjum oraz VIII SP w tym roku stają przed trudnym wyborem szkoły oraz zawodu  jaki chcieliby wykonywać .
Część naszych uczniów miała możliwość uczestniczenia w warsztatach dających możliwość zaczerpnięcia minimalnej wiedzy i umiejętności niezbędnych do wykonywania  czynności w różnych zawodach . Tym razem udało się podpatrzeć jak pracuje fryzjer i spróbować sił w tym zawodzie.fot/inf. E.B
Z wizytą w Bibliotece WOM
Dodane przez joa dnia maj 07 2019 16:27:24

Uczniowie klasy III SP gościli niedawno w Publicznej i Pedagogicznej Bibliotece WOM w Częstochowie „ Książki , których nie znamy – od papirusu do audiobooka „- taki był temat przewodni zajęć. Nasi najmłodsi uczniowie dowiedzieli się jak powstaje książka i jak zmieniała się wraz z upływem lat i rozwoju , który nam towarzyszy. Jak jest ważna w naszym życiu i jak smutno by było bez niej żyć. Zajęcia były bardzo kreatywne , ciekawe i wesołe . Po z skończonych zajęciach, uczniowie zwiedzili bibliotekę.
fot/inf. E.B
Ogólnopolska akcja "Zaczytani"
Dodane przez joa dnia maj 07 2019 16:18:41


NASZA SZKOŁA PRZYSTĄPIŁA DO KAMPANII ZACZYTANI ORG. – KAMPANIA MA NA CELU ZBIÓRKĘ KSIĄŻEK ( NIE ZNISZCZONYCH , DLA DZIECI I DOROSŁYCH , WYDANYCH PO 2000 ROKU ) - DZIĘKI KTÓREJ OTWARTE ZOSTANĄ BIBLIOTEKI W SZPITALACH.

KSIĄŻKI MOŻNA PRZYNOSIĆ DO 20 MAJA DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ – SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI I DZIĘKUJEMY ZA KAŻDĄ OTRZYMANĄ KSIĄŻKĘ.

inf. E.B
Zebranie z Rodzicami
Dodane przez mada dnia maj 07 2019 09:12:33
WydarzeniaW dniu 13 maja 2019 odbędzie się w naszej szkole zebranie z Rodzicami.
Od godz 17.00 - zebranie z wychowawcami w klasach
od godz 17.45 - zebranie przedstawicieli rad klasowych z Dyrektorem szkoły.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców.
Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Dodane przez joa dnia maj 06 2019 16:19:36

Witaj majowa jutrzenko ,
Świeć naszej polskiej krainie ,
Ucieszymy cię piosenką ,
Która w całej Polsce słynie .
Witaj Maj , Trzeci Maj , u Polaków błogi raj ! ) x2
Nierząd braci naszych cisnął ,
Gnuśność w ręku króla spała ,
A wtem Trzeci Maj zabłysnął
I nasza Polska powstała .
Wiwat maj , piękny Maj , Wiwat wielki Kołłątaj ! 

Trzeci Maja radością wiosenną
wszystkich ludzi dziś w Polsce powitał,
Sztandarami biało-czerwonymi
umaiła się Rzeczpospolita.
Umaiły się też pierwszym kwieciem
łąki, pola i w ogrodach drzewa,
Maj się pieśnią zwycięskiej wiosny
zgodnym chórem z ludzi rozśpiewał.
Rozpłynęła się już pieśń radosna
głośnym echem po ojczystym kraju
– Witaj, witaj, Majowa Rocznico,
pamiętny Trzeci Maju.


fot/inf. E.B
Komunikat Dyrektora Szkoły
Dodane przez mada dnia kwiecień 12 2019 13:00:39
wywiadówka
DYREKTOR SZKOŁY INFORMUJE, ŻE EGZAMIN ÒSMOKLASISTY ODBĘDZIE SIĘ W ZAPLANOWANYM TERMINIE.
Komunikat Dyrektora Szkoły
Dodane przez mada dnia kwiecień 09 2019 19:44:47
wywiadówka
DYREKTOR SZKOŁY INFORMUJE, ŻE EGZAMIN GIMNAZJALNY ODBĘDZIE SIĘ W ZAPLANOWANYM TERMINIE.
INFORMACJA DLA RODZICÓW W SPRAWIE STRAJKU NAUCZYCIELI
Dodane przez mada dnia kwiecień 05 2019 14:39:04
Wydarzenia Szanowni Rodzice

Burmistrz Kłobucka informuje, że w dniu dzisiejszym w Urzędzie Miejskim w Kłobucku, odbyło się spotkanie z dyrektorami Szkół i Przedszkoli na temat ewentualnego strajku nauczycieli od dnia 08 kwietnia br.

Zgodnie z otrzymanymi deklaracjami informujemy, że w szkołach dla których organem prowadzącym jest Burmistrz Kłobucka, nie ma zagrożenia w przeprowadzeniu egzaminów: gimnazjalnego i ósmoklasisty.

Niezależnie od powyższego informujemy, że zdecydowana liczba nauczycieli szkół i przedszkoli, zadeklarowała udział w zapowiadanym strajku, który prawdopodobnie rozpocznie się od 08 kwietnia 2019 r. Mając na uwadze dobro dzieci dokładamy wszelkich starań, by zminimalizować skutki strajku.

Zgodnie z zapewnieniami dyrektorów biorących udział w spotkaniu, bez zakłóceń funkcjonować będzie Przedszkole Gminne Nr 4 w Kłobucku. W pozostałych placówkach wystąpi znaczne ograniczenie w obsadzie kadrowej, w związku z czym, apelujemy o możliwość ewentualnego zapewnienia opieki dziecku w domu.

Dyrektorzy w miarę możliwości, starać się będą zapewnić opiekę dzieciom i uczniom, którzy mimo strajku pojawią się w przedszkolu lub szkole. Gmina Kłobuck współpracuje w tym zakresie z dyrektorami placówek. Z pomocą dyrektorom szkół i przedszkoli przyjdą nasze jednostki : Centrum Usług Społecznych (Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kłobucku) Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kłobucku. Poniżej przedstawiamy informację o przyjęciach do tych jednostek.

Centrum Usług Społecznych w Kłobucku ul. Sportowa 14 - 120 dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym,

Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku ul. Targowa 1 – 50 dzieci w wieku szkolnym,

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kłobucku ul. Sportowa 14 – 50 dzieci w wieku szkolnym.

W/w placówki będą przyjmować dzieci od godziny 8.00.

Samorząd będzie koordynował to działanie, gromadził informacje, a w uzasadnionych przypadkach, na wniosek dyrektora, zapewniał dodatkową pomoc organizacyjną.

Wiemy, że dyrektorzy podejmują wysiłki oraz dokładają wszelkiej staranności, aby wywiązać się z ciężącego na nich obowiązku przeprowadzenia egzaminów oraz zapewnienia uczniom bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu na terenie placówki. Rozumiemy determinację nauczycieli, ponieważ od wielu lat oświata nie jest doinwestowywana przez kolejne rządy. Liczymy na rozwiązanie zaistniałej sytuacji z myślą o dobru polskiej edukacji.

Prosimy Państwa - Rodziców o zrozumienie sytuacji. Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrektorami i na bieżąco będziemy reagować na rozwój sytuacji oraz podejmować stosowne działania, aby ewentualna akcja strajkowa nauczycieli nie odbiła się negatywnie na uczniach.

Wszelkich dalszych informacji na temat spodziewanej akcji strajkowej i metod złagodzenia jej skutków prosimy poszukiwać na stronach internetowych poszczególnych szkół i przedszkoli oraz na oficjalnej stronie Gminy Kłobuck.

Burmistrz Kłobucka
Jerzy Zakrzewski
Ważna informacja MEN
Dodane przez mada dnia kwiecień 05 2019 09:01:27
WydarzeniaInformacja MEN dla rodziców w związku ze strajkiem nauczycieli

Do obowiązków dyrektora szkoły i przedszkola należy zapewnienie uczniom bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu na terenie placówki (1) i nie zwalnia go z tego obowiązku przystąpienie nauczycieli do strajku (2).
Strajk nie stanowi przyczyny odwołania zajęć w przedszkolu i szkole oraz jej zamknięcia (3).

W sytuacji strajku w przedszkolu lub szkole, dyrektor ma obowiązek zawiadomienia o tym fakcie rodziców uczniów.

Zapewnienie opieki (4) odbywa się zgodnie z planem pracy przedszkola oraz szkoły, tj. z tygodniowym rozkładem zajęć dydaktyczno‐wychowawczych, w tym godzin pracy świetlicy, łącznie z zapewnieniem posiłku, jeżeli dziecko z niego korzysta.

Jeżeli rodzic został powiadomiony o strajku, wówczas ma prawo do informacji o sposobie zapewnienia przez szkołę lub przedszkole zajęć opiekuńczych w tym czasie.

Rodzic, jeśli nie otrzyma komunikatu od dyrektora szkoły lub przedszkola, że nauczyciele przystępują do strajku, bez obaw może przyprowadzić lub wysyłać dziecko do szkoły i nie może spotkać się z sytuacją odesłania lub nieprzyjęcia dziecka do placówki oświatowej.

Jeżeli pomimo wskazanych obowiązków dyrektora szkoły lub przedszkola, rodzic nie otrzyma wystarczającej informacji, a placówka nie zapewnia opieki dziecku na czas strajku, powinien zgłosić ten fakt do organu prowadzącego (5) oraz kuratora oświaty (6).


1. Art. 68 ust. 1 pkt 6 i ust. 5 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.) oraz § 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. poz. 69, z późn. zm.).
2. Art. 7 ustawy z 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2018 r. poz. 967, z późn. zm.).
3. § 18 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. poz. 69, z późn. zm.).
4. Art. 44 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.), Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań wobec szkół i placówek (Dz.U. z 2017 r. poz. 1611), Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 marca 2017 r. w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół (Dz.U. z 2017 r. poz. 703) oraz Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 lutego 2012 r. w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych (Dz.U. z 2012 r. poz. 204).
5. Art. 10 ust 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.).
6. Art. 51 ust 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.).
Kiermasz Wielkanocny
Dodane przez joa dnia kwiecień 02 2019 16:31:16

Zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny w dniach 03-05 kwietnia 2019 w godz. 8.40-14.00 na dolnym holu.

Oferujemy pisanki, kartki świąteczne oraz dodatki do koszyczka i wystroju stołu wielkanocnego.
Strona 3 z 37 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Ankieta
Co czytam najchętniej?

informacje i ciekawostki online

prasę tradycyjną

książki młodzeżowe

ksiązki popularno-naukowe

poezję

mało czytam

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

@mada
DATA: 29/11/2012 17:34
brawo Juliasmiley

@mada
DATA: 15/06/2011 18:02
przepraszam za brak zdjęć. Dość poważny problem, mam nadzieję, że do końca czerwca uda się odzyskać chociaż część tych zdjęć. Cierpliwośći

~robert
DATA: 14/06/2011 16:23
dlaczego nie moge oglądac zdjęc ????

@mada
DATA: 11/10/2010 19:26
ale stronke naprawiłam samasmiley)

@mada
DATA: 11/10/2010 19:25
Paulinko- newsa usunęłam narazie bo maja by zmiany

@mada
DATA: 06/12/2009 10:11
brawo dziewczyny. Jestem z Was dumna
I gratulacje dla Paulinysmiley ona wie za cosmiley

~nika94
DATA: 22/10/2009 16:56
hej smiley zapraszam wszystkich na bloga: http://szlibidza.blog
.onet.pl/ smiley

~paula95
DATA: 30/09/2009 16:43
Wszystkiego najlepszego dla wszystkich chłopaków z okazji ich święta smiley

@mada
DATA: 20/06/2009 10:22
a j WAM WSZYSTKIM WSPANIAŁEJ WAKACYJNEJ PRZYGODY I DO ZOBACZENIAsmiley)

~crisadus
DATA: 19/06/2009 15:28
No i wakacje... Dobrej zabawy życzęsmiley Trzeba trochę odpocząćsmiley

Copyright © 2005