Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Wizytówka szkoły
  Nasza miejcowość
  Dokumenty szkolne
  Oferta szkoły
  Samorząd Uczniowski
  Grono Pedagogiczne
  Pedagog szkolny
  Swietlica
  Artykuły i gazetka
  Galeria
  Kontakt
  Linki
  Szukaj
  Fizyka
  Nasze osiągnięcia i sukcesy
  Projekty EFS
  Rekrutacja

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 99
Nieaktywowany Użytkownik: 11866
Najnowszy Użytkownik: ~paulinka659
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Jakie macie telefony...
dyskoteki
Jaką proponujecie mu...
Wkręt-met Domex AZS ...
wakacje
Najciekawsze Tematy
dyskoteki [356]
Sala [293]
Otrzęsiny pierwsz... [255]
Juniorzy [250]
Jaką proponujecie... [248]
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~crisadus
Brak Avatara height=

Punktacja:
Ogólne: 1803
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~mate921 (1663 pkt.)
3) ~aga (850 pkt.)
4) ~Tedi93 (251 pkt.)
5) ~paula95 (191 pkt.)
6) ~paola1411 (117 pkt.)

Ostatnie Artykuły
Dzień Matki
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka
Święto pracy
Wiosna ach to Ty!
Reklama

Pajacyk

Powiatowe Mistrzostwa Strzeleckie
Dnia 15 maja 2018 uczniowie SP i Gimnazjum w Libidzy wzięli udział w Powiatowych Mistrzostwach Strzeleckich LOK
z okazji Dnia Zwycięstwa.
SP
Kielech Igor (kl.VI) - I miejsce
Świątkowski Piotr (kl.IV) - III miejsce
SP w klasyfikacji ogólnej zajęła I miejsce
Gimnazjum
Trzepizur Kamil (kl.IIg) - I miejsce
Gimnazjum zajęło w klasyfikacji również I miejsce

Opiekun: Ewa Wilczyńska
Program Edukacyjny ‘’ Ratujemy i Uczymy Ratować’’
Szkoła Podstawowa w Libidzy w roku szkolnym 2017/2018 już kolejny raz realizowała Ogólnopolski Program ,, Ratujemy i Uczymy Ratować ‘’. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko- na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program RUR polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki- pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. Szkoły podstawowe przystąpiły do Programu dobrowolnie, a Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała im bezpłatnie ponad 66 400 fantomów do nauki resuscytacji, podręczniki , filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne. W ramach programu dla uczniów naszej szkoły w maju 2018r. przeprowadzono zajęcia z podstawowych czynności ratujących życie w następujących klasach : III- 2 godz., IV- 1 godz., VI- 1 godz. Zajęcia przeprowadzili szkolni koordynatorzy: mgr Liliana Kołodziejczyk, mgr Aleksandra Jaskuła.


Młody Lingwista
27 kwietnia 2018 r w naszej szkole odbył się VII ogólnopolski konkurs językowy „Młody Lingwista”, w którym wzięło udział 13 uczniów z klas IV-VII.
Paweł Noszczyński uzyskał fantastyczny wynik, zdobywając 52 punkty na 60. Tym samym uplasował się na 9 miejscu w Polsce!!!! Gratulujemy!!! Oprócz Pawła w konkursie wzięli udział: Julia Bednarek, Szymon Hertman, Sebastian Ściebura, Natalia Gartner, Dominika Zych, Piotr Błaszczyk, Kacper Klecha, Martyna Maźniak, Andrzej Marchwiński, Jakub Winter, Wiktoria Lesik, Dominik Mlyczyński.
Nasza szkoła zajęła 16 miejsce w Polsce i aż 7 w województwie śląskim. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy.


Projekt gimnazjalny
Uczniowie klas drugich gimnazjum rozpoczęli realizację projektu edukacyjnego w październiku 2017 r. Praca nad projektem edukacyjnym zakończyła się prezentacją 5 kwietnia 2018 r.

Drugoklasiści realizowali 4 tematy projektów edukacyjnych, które były po raz pierwszy ich własną inicjatywą. Utworzyli zespoły projektowe składające się z 3-4 osób. Do realizacji zostały wybrane następujące tematy:

- Niemieckie wynalazki zmieniają świat

-Święta w Wielkiej Brytanii

-Igrzyska Olimpijskie

- Bądź bezpieczny w internecie
Wszyscy uczniowie, którzy realizowali projekt edukacyjny dokonali samooceny oraz oceny pracy swoich kolegów i koleżanek z grup projektowych.
Konkurs
W ramach realizowanego w Szkole Podstawowej w Libidzy projektu "Uczeń w sieci". jednym z zadań był konkurs literacko-komputerowy pt. "Moja aktywność w sieci". Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VI. W pracy literackiej w formie listu podzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z Internetem, który wykorzystują w celach edukacyjnych, rozrywkowych, a także komunikacyjnych. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą w tym zakresie, a także ostrożnością i mądrością .
I miejsce Katarzyna Wojciechowska kl. VI
II miejsce Bednarek Julia kl. V
III miejsce Kasztelan Maja kl. IV
wyróżnienie Gatner Natalia kl. IV
,,Ozdoby Wielkanocne”
W Częstochowie w Szkole Podstawowej nr 53 został rozstrzygnięty II Powiatowy Konkurs Plastyczny ,,Ozdoby Wielkanocne”. Wśród dużej ilości różnorodnych prac z powiatu i regionu uczennica naszej Szkoły Sara Nocoń, w kategorii klas IV-VI, zajęła I miejsce w technice przestrzennej. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkie dzieci do rozwijania swoich talentów plastycznych.
Brożek Urszula
"Moje jedyne marzenie"
Powiatowy Konkurs Plastyczno- Literacki ,, Moje jedyne marzenie" Kłobuck 11.04.2018r.
Aleksander Krawczyk kl. I - wyróżnienie
Emilia Wróblewska kl. VI - wyróżnienie
Karolina Bugaj kl. IIIG- wyróżnienie
Opiekun: Aleksandra Jaskuła, Kinga Ściebura


IV POWIATOWE ZAWODY STRZELECKIE LOK W KŁOBUCKU ,, KU PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH''
KATEGORIA- KARABINEK PNEUMATYCZNY 09.04.2018r. Wyniki: III MIEJSCE - Sebastian Ściebura III MIEJSCE - SZKOŁA PODSTAWOWA W LIBIDZY w składzie: Igor Kielech, Sebastian Ściebura, Andrzej Marchwiński OPIEKUN: Aleksandra Jaskuła
Kiermasz świateczny
W dniach 16 i 19 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się kiermasz wielkanocny, który stał się juz naszą tradycją. Uczniowie wraz z paniami ze świetlicy, Adrianą Jagusiak oraz Joanną Hamerlą wykonali przepiękne palmy, pisanki, stroiki i kartki wielkanocne.

KREATYWNA WYCIECZKA
6 marca 2018 r. uczniowie klasy I, II i III uczestniczyli w ciekawej wycieczce do Żarek. Najpierw w programie były słodkie warsztaty w Manufakturze Słodyczy HokusPokuss. Dzieci zobaczyły jak powstają lizaki i karmelki wyrabiane ręcznie, według tradycyjnych receptur. Następnie każdy wykonał samodzielnie aromatycznego lizaka dla siebie. Później dzieci udały się do pracowni EtnoJura. Tutaj z sianka i innych naturalnych materiałów uczniowie stworzyli cudne sówki. Po tych artystycznych zajęciach przyszedł czas na… pizzę. Ale nie było tak prosto. Pizzę należało sobie zrobić samemu! To dopiero była dobra zabawa i jaka smaczna! Najedzeni i zadowoleni uczniowie zwiedzili na koniec Stary Młyn. Jest to Muzeum Dawnych Rzemiosł, które znajduje się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. To bardzo ciekawe miejsce gdzie można poznać opowieści o dawnych zawodach, zobaczyć ciekawe prezentacje, a nawet dotknąć eksponatów. Żarki dostarczyły naszym uczniom wielu wrażeń i na pewno długo pozostaną w pamięci. Więcej zdjęć w galerii.
BLIŻEJ SZTUKI
Uczniowie naszej szkoły odwiedzili w marcu Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie. Najpierw zwiedziliśmy szkołę, a rzeczywiście było co oglądać! Podziwialiśmy wystawę prac jubilerskich, ceramikę, grafiki i murale. Duże wrażenie zrobiło na nas wyposażenie pracowni. Podczas warsztatów spróbowaliśmy swoich sił i każdy zrobił dla siebie bransoletkę. Wydaje się, że niektórzy z nas znaleźli chyba miejsce dla siebie i w przyszłości skierują swe kroki właśnie do szkoły plastycznej. (więcej zdjęć w galerii)
Strona 3 z 32 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Ankieta
Co czytam najchętniej?

informacje i ciekawostki online

prasę tradycyjną

książki młodzeżowe

ksiązki popularno-naukowe

poezję

mało czytam

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

@mada
DATA: 29/11/2012 17:34
brawo Juliasmiley

@mada
DATA: 15/06/2011 18:02
przepraszam za brak zdjęć. Dość poważny problem, mam nadzieję, że do końca czerwca uda się odzyskać chociaż część tych zdjęć. Cierpliwośći

~robert
DATA: 14/06/2011 16:23
dlaczego nie moge oglądac zdjęc ????

@mada
DATA: 11/10/2010 19:26
ale stronke naprawiłam samasmiley)

@mada
DATA: 11/10/2010 19:25
Paulinko- newsa usunęłam narazie bo maja by zmiany

@mada
DATA: 06/12/2009 10:11
brawo dziewczyny. Jestem z Was dumna
I gratulacje dla Paulinysmiley ona wie za cosmiley

~nika94
DATA: 22/10/2009 16:56
hej smiley zapraszam wszystkich na bloga: http://szlibidza.blog
.onet.pl/ smiley

~paula95
DATA: 30/09/2009 16:43
Wszystkiego najlepszego dla wszystkich chłopaków z okazji ich święta smiley

@mada
DATA: 20/06/2009 10:22
a j WAM WSZYSTKIM WSPANIAŁEJ WAKACYJNEJ PRZYGODY I DO ZOBACZENIAsmiley)

~crisadus
DATA: 19/06/2009 15:28
No i wakacje... Dobrej zabawy życzęsmiley Trzeba trochę odpocząćsmiley

Copyright © 2005