Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Wizytówka szkoły
  Nasza miejcowość
  Dokumenty szkolne
  Oferta szkoły
  Samorząd Uczniowski
  Grono Pedagogiczne
  Pedagog szkolny
  Swietlica
  Artykuły i gazetka
  Galeria
  Kontakt
  Linki
  Szukaj
  Fizyka
  Nasze osiągnięcia i sukcesy
  Projekty EFS
  Rekrutacja

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 99
Nieaktywowany Użytkownik: 11866
Najnowszy Użytkownik: ~paulinka659
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Jakie macie telefony...
dyskoteki
Jaką proponujecie mu...
Wkręt-met Domex AZS ...
wakacje
Najciekawsze Tematy
dyskoteki [356]
Sala [293]
Otrzęsiny pierwsz... [255]
Juniorzy [250]
Jaką proponujecie... [248]
Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~crisadus
Brak Avatara height=

Punktacja:
Ogólne: 1803
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~mate921 (1663 pkt.)
3) ~aga (850 pkt.)
4) ~Tedi93 (251 pkt.)
5) ~paula95 (191 pkt.)
6) ~paola1411 (117 pkt.)

Ostatnie Artykuły
Dzień Matki
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka
Święto pracy
Wiosna ach to Ty!
Reklama

Pajacyk

Wycieczka

5 maja 2017 r. uczniowie klas IV-VI byli na wycieczce w Chęcinach i Oblęgorku. Zwiedzili Centrum Nauki Leonardo da Vinci, zamek w Chęcinach oraz Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku.

Wycieczka rozpoczęła się w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin. Interaktywna wystawa poświęcona jest człowiekowi oraz procesom biologicznym zachodzącym w ludzkim organizmie. Prezentuje pracę układów: oddechowego, pokarmowego, nerwowego, szkieletowego i krwionośnego. Zwiedzający mogą zobaczyć, jak oddychają płuca palacza, obejrzeć swój szkielet na ekranie monitora, podejrzeć żyły w dłoni, czy zbadać wydolność płuc. Mogą również sprawdzić swoją sprawność umysłową i fizyczną.
Na piętrze znajdują się kopie urządzeń, które wymyślił Leonardo da Vinci oraz niezwykłe przedmioty i instrumenty.
W pobliżu Centrum Nauki znajduje się Pałac starosty chęcińskiego odnowiony z unijnych środków. Można podziwiać wspaniałe wnętrza, obrazy, meble, zbroję husarską, wysłuchać wykładu w specjalnej sali. Przed pałacem zwracają uwagę ogrody.
Zamek królewski w Chęcinach przyciąga licznymi atrakcjami. Zwiedziliśmy skarbiec, lochy, wieżę, studnię oraz wystawę tarcz heraldycznych. Przerażenie budziły narzędzia tortur i kar: dyby i klatka.
Do zamku prowadzi trakt, przy którym znajdują się rzeźby władców i możnych związanych z nim. Na dziedzińcu czekało wiele atrakcji, min.: strzelanie z łuku, przymierzanie zbroi, pokaz tańca średniowiecznego oraz dosiadanie konia.
W Oblęgorku znajduje się Muzeum Henryka Sienkiewicza. Mieści się ono w dworku, który otrzymał pisarz od narodu z okazji 25-lecia swojej pracy literackiej. Uczniowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej nt. „Afrykańska podróż Henryka Sienkiewicza”. W muzeum podziwiali komnaty z pięknymi meblami, piecami kaflowymi, obrazami, pamiątkami i książkami.

inf/fot - p. J. Telenga
Kiermasz książkiW dniach 25-28 kwietnia w naszej szkole odbył się kiermasz książek. Za sprzedane książki uzyskano kwotę 403,65zł. Pozostałe odesłano do zaprzyjaźnionej księgarni. Kiermasz przyczynił sie również do powiększenia zbioru książek dla biblioteki. Zapraszamy do korzystania ze zbiorów zarówno dzieci, młodzież jak i rodziców. Dziadkowie również mile widziani.

inf/fot - N. Sitek


Wieczór filmowy.

Wieczór filmowy w Zespole Szkół w Libidzy
28 kwietnia w Zespole Szkół w Libidzy po raz pierwszy zorganizowano Wieczór Filmowy. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy czwartej pod opieką wychowawczyni Pani Katarzyny Zakrzewskiej – Desperak. Dzieci oglądały dwa filmy : „ Sing” oraz „Smerfy”. O wszystkie sprawy organizacyjne, przygotowanie i przeprowadzenie imprezy zadbała wychowawczyni. Uczniami opiekowała się również pani Ewa Bednarek.
Spotkanie rozpoczęło się w piątek o godzinie 17:00 i trwało do 20:00. W świetlicy szkolnej przygotowano miejsca siedzące dla uczniów, a oprócz strawy duchowej zadbano także o tę cielesną - podczas przerwy między projekcjami uczniowie posilali się pizzą.
Uczniowie doskonale się bawili. Wielką atrakcją dla nich było to, że mogli przebywać w murach szkoły w tak nietypowych okolicznościach i niecodziennej porze. Te kilka godzin spędzonych w zaprzyjaźnionym gronie stanowiło wspaniałą okazję do lepszego poznania się, rozmów na różne tematy i żartów. Maraton okazał się nie tylko świetną zabawą, ale również nowym doświadczeniem, które warto powtórzyć. Dzieci doszły do wniosku, iż spędzenie piątkowego wieczoru na oglądaniu filmów w gronie rówieśników jest zdecydowanie lepsze, niż samemu przed telewizorem. Z pewnością nie był to ostatni wieczór filmowy w tym roku szkolnym.

inf/fot: K. Z-D
Sukces naszej uczennicy.26 kwietnia uczennica naszej szkoły brała udział w obchodach Dnia Japońskiego w ZS nr 14 w Zabrzu. Dzień Japoński w tej szkole obchodzono już nie po raz pierwszy ale my uczestniczyliśmy w nim pierwszy raz. Nasza uczennica Weronika Mrowiec- pojechała odebrać nagrodę za zdobycie I miejsca w I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym Mangaka "s Art - Postać dziecięca w konwencji japońskiego komiksu.
Honorowy patronat nad obchodami tego szczególnego dnia objęła: Ambasada Japonii w Polsce, Kuratorium Oświaty w Katowicach, Prezydent Miasta Zabrza, Śląski Klub Fantastyki.

Można było również obejrzeć wystawę obrazów związanych tematycznie z kulturą Japonii autorstwa uczniów z Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych z Zabrza oraz wystawę pokonkursową prac plastycznych uczniów biorących udział w konkursie Mangi ( nadesłano ponad 300 prac).

Podczas obchodów zaprezentowano nam: pokaz zakładania kimona, ceremonię parzenia herbaty, pokaz cosplay.
Uczniowie brali udział w Mangowych warsztatach rysowniczych - dzięki współpracy szkoły z Sekcją 9 mangi i anime ze Śląskiego Klubu Fantastyki z Katowic .Serdecznie gratulujemy Weronice

fot/inf. E.B.


Konkurs "Ozdoby wielkanocne"

W Częstochowie został rozstrzygnięty I Powiatowy Konkurs Plastyczny ,,Ozdoby wielkanocne" w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 53. Wśród dwudziestu szkół, które zgłosiły swój udział, uczennica naszej szkoły Sara Nocoń otrzymała wyróżnienie w kategorii klas I-III( technika przestrzenna). Wyniki konkursu są dostępne na stronie internetowej organizatora. Gratulujemy, życząc dalszych sukcesów !
fot/ sp53

Brożek Urszula-Katecheta
Egzamin gimnazjalny 2017

„Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”J. Korczak

Karta rowerowa
Uwaga uczniowie klasy IV. Zbliża się egzamin na Wasze pierwsze prawo jazdy. Przygotowania trwają. Pierwsze testy już 9 maja 2017. Jak widać udielanie pierwszej pomocy macie opanowane na piątkę. Dziękuję za współpracę paniom L. Kołodziejczyk, T. Trzepizur i E.Wilczyńskiej.

M. Kokot
Wesołych Świąt


Życzymy wszystkim pracownikom, uczniom, rodzicom i wszystkim nam życzliwym, aby te piękne święta przyniosły prawdziwą harmonię, dobre zdrowie oraz wiarę w serdeczność drugiego człowieka. Wesołych Świąt.

rys. Weronika Mrowiec
Kiermasz Świąteczny.
Przedstawienie dla najłodszych.

13 marca 2017r. uczniowie klas 0-III naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu pt. "Czerwony Kapturek". Bajka posiadała nie tylko walory artystyczne, ale miała także charakter ekologiczny.
Dzieci bawiąc się poznawały i utrwalały pojęcia z zakresu wiedzy o ochronie środowiska. Aktorzy poruszyli tematykę zachowania się w lesie. Uczniowie włączyli się czynnie w sprzątanie bajkowego lasu, segregując śmieci do właściwych pojemników.Inf/ fot T.T.
Mamy finalistów:)Dwóch uczniów klasy III Szkoły Podstawowej w Libidzy zostało finalistami Ogólnopolskiego Konkursu "Stypendiada Wczesnoszkolna dla klas 3."
Filip Wójcik otrzymał wyróznienie (IV miejsce) w Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym "Ortofanek".
Oskar Trzepizur uzyskał wyróznienie w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym "Abecadło".
Gratulujemy
Inf/fot T.Trzepizur, E. Bednarek
Strona 4 z 29 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Ankieta
Co czytam najchętniej?

informacje i ciekawostki online

prasę tradycyjną

książki młodzeżowe

ksiązki popularno-naukowe

poezję

mało czytam

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

@mada
DATA: 29/11/2012 17:34
brawo Juliasmiley

@mada
DATA: 15/06/2011 18:02
przepraszam za brak zdjęć. Dość poważny problem, mam nadzieję, że do końca czerwca uda się odzyskać chociaż część tych zdjęć. Cierpliwośći

~robert
DATA: 14/06/2011 16:23
dlaczego nie moge oglądac zdjęc ????

@mada
DATA: 11/10/2010 19:26
ale stronke naprawiłam samasmiley)

@mada
DATA: 11/10/2010 19:25
Paulinko- newsa usunęłam narazie bo maja by zmiany

@mada
DATA: 06/12/2009 10:11
brawo dziewczyny. Jestem z Was dumna
I gratulacje dla Paulinysmiley ona wie za cosmiley

~nika94
DATA: 22/10/2009 16:56
hej smiley zapraszam wszystkich na bloga: http://szlibidza.blog
.onet.pl/ smiley

~paula95
DATA: 30/09/2009 16:43
Wszystkiego najlepszego dla wszystkich chłopaków z okazji ich święta smiley

@mada
DATA: 20/06/2009 10:22
a j WAM WSZYSTKIM WSPANIAŁEJ WAKACYJNEJ PRZYGODY I DO ZOBACZENIAsmiley)

~crisadus
DATA: 19/06/2009 15:28
No i wakacje... Dobrej zabawy życzęsmiley Trzeba trochę odpocząćsmiley

Copyright © 2005