"Dom moich marzeń" - spotkanie z architektem
Dodane przez mada dnia Październik 29 2017 19:02:20
W dniu 16 października 2017 roku klasa V gościła w naszej szkole panią architekt. Spotkanie z uczniami odbyło się w ramach realizacji nowego działu z języka angielskiego „My house”.
Podczas spotkania pani architekt opowiadała uczniom między innymi o tym na czym polega praca architekta oraz jaka jest kolejność faz, aby dom mógł powstać. Z wielkim zainteresowaniem dzieci słuchały bardzo ciekawej prelekcji oraz oglądały wykonane przez panią modele, projekty domów, wizualizacje pomieszczeń oraz inne prace artystyczne. Jednym z zadań uczniów było znalezienie elementów architektonicznych w szkole. Na koniec spotkania dzieci mogły wykonać samodzielną inwentaryzację sali lekcyjnej przy użyciu dalmierza laserowego, co sprawiło im najwięcej uciechy.
Dzieciaki z wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w spotkaniu. Zadawały mnóstwo pytań, na które pani udzielała wyczerpujących odpowiedzi. Niektóre pytania i odpowiedzi były zadawane w języku angielskim, co miało na celu pomóc utrwalić dzieciom poznane częściowo słownictwo. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że nie było to ostatnie takie spotkanie!
Prelekcję dla uczniów zorganizowała i o bezpieczeństwo zadbała wychowawczyni klasy V Pani Katarzyna Zakrzewska – Desperak.Rozszerzona zawartość newsa