Warszawa da się lubić!
Dodane przez joa dnia Maj 30 2019 18:09:45

24 maja uczniowie  naszej szkoły  wraz z opiekunkami  udali się na wycieczkę do Warszawy. Wcześnie rano, bo o 6.00 zebraliśmy sie przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową do naszej stolicy.
Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy spacerem do wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Spacerująć w kierunku Starego Miasta skręciliśmy na Plac Piłsudskiego, by tam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza. Akurat odbywała się zmiana warty. 

Potem poszliśmy do Teatru Narodowego – zwiedzać jego zakamarki ,kulisy i pracownie. aNastepnie odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, niewątpliwie jednego z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata. Było miło i bardzo sympatycznie.

Rozszerzona zawartość newsa