Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości
Dodane przez joa dnia Listopad 10 2020 09:16:39
Ideą akcji online jest zebranie środków na cel charytatywny lub społeczny.
Im większa liczba osób dołączy do akcji, czyli napisze dyktando w dniu 11 listopada 2020 r., tym większa kwota trafi do potrzebujących. Maksymalnie przekazane może zostać wsparcie w wysokości aż 10 tysięcy złotych!
Dyktando mogą pisać całe rodziny , to nie tylko sprawdzenie swoich umiejętności i wiedzy , ale wspólnie spędzony czas , dobra zabawa i szczytny cel. Czas spędzony wspólnie z rodziną jest czasem najcenniejszym i czasem ,którego nigdy nie zapomnimy –warto pomagać i przy okazji spędzić czas w rodzinnym gronie.
Uczestnictwo w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne, a każdy uczestnik to jedna złotówka przekazana przez portal dyktanda.pl na wybrany cel.
Każdy ma możliwość zgłosić istotny dla niego cel charytatywny lub społeczny. Może to być np. pomoc dla osoby chorej, albo zakup komputerów do zdalnej nauki dla dzieci z ubogich rodzin. O tym, do kogo trafią zgromadzone fundusze, zadecydują uczestnicy Dyktanda w drodze głosowania. Każdy, kto napisze Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości w dniu 11 listopada 2020 r., będzie miał możliwość oddania jednego głosu. Osoby, które uzyskają w dyktandzie najlepsze rezultaty, zostaną nagrodzone zwielokrotnioną siłą głosu – dzięki temu będą miały większy wpływ na rezultat głosowania.
Do udziału w Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości organizatorzy zachęcają nie tylko dorosłych, ale także uczniów szkół średnich i podstawowych. Za opracowanie treści dyktand, dostosowanych do danej grupy wiekowej, odpowiadają wybitni językoznawcy, m.in. prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego oraz prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Zapisać się na dyktando oraz zgłosić cel społeczny lub charytatywny można na stronie internetowej dyktanda.pl.

Zapraszamy wszystkich chętnych. inf. E.B

Rozszerzona zawartość newsa